Mis on UEFA Nations League ehk Jalgpalli Rahvasteliiga?
Jalgpalli Rahvasteliiga on uus rahvusliiga võistlus mis asendab sõprusmängud võistluslike matšidega, mis võimaldab rahvusliigadel mängida teiste meeskondadega, kes on pingereas sarnaselt järjestatud. Paremusjärjestiku eesotsas oleva A-Liiga neli grupi võitjat kvalifitseeruvad UEFA Nations League finaalidesse, mis toimuvad 2019. aasta juunis. Ülejäänud pooltele on võimalik mängida UEFA Euroopa 2020 mängude eesmärgil. Kuidas see toimib?
Kõik 55 assotsieerunud rahvusliigat võtavad sellest osa, ning need on kõik jaotatud nelja Liigasse vastavalt nende positsioonile UEFA Rahvusmeeskondade Pingereas. Selle aasta alguses peeti Lausannes loos, mis jagas iga Liiga omakorda edasi kolme- või neljaliikmelisteks gruppides. Meeskonnad mängivad üksteise vastu kodus ja mujal Septembris, Oktoobris ja Novembris. Grupi võitjad B, C ja D Liigades liiguvad edasi ning A, B ja C Liigade grupis viimaseks jäänud meeskonnad pagendatakse. Järgmine hooaeg on aastatel 2020 ja 2021.
UEFA Euroopa 2020. aasta mängudesse kvalifitseerumine
UEFA EURO 2020 mängudesse kvalifitseerumine jääb üldiselt samaks (kokku 24 meeskonda finaalis), kuigi Euroopa Kvalifikatsioonid algavad nüüd märtsis pärast suurt turniiri septembri asemel. Praegusel juhul siis 2019. aasta märtsis. Ükski meeskond ei saa automaatset kvalifikatsiooni võõrustajana (kokku on 12 võõrustaja riiki).
Kvalifitseeruvate gruppide faas
Meeskonnad jagatakse kümnesse gruppi mis koosnevad viiest või kuuest meeskonnast, ja iga grupi kaks parimat meeskonda kvalifitseeruvad finaalturneesse, mis määrab ära esimesed 20 kohta finaalis.
Viimased neli EURO kohta on võimalik võita Euroopa Kvalifikatsiooni play-offidel, kus võistlevad 16 UEFA Rahvusliigade gruppide võitjad, see tähendab neli grupi võitjat igas neljas divisioonis.
Igal liigal on oma rada ning igas rajas on kaks single-leg poolfinaal ja üks single-leg finaal. Iga raja võitja võidab pileti UEFA EURO 2020-le.
Kui UEGA Rahvusliiga grupi võitja on juba kvalifitseerunud Euroopa Kvalifikatsioonimängudes, siis läheb nende koht nende liiga paremusjärjestikus järgmisele meeskonnale. Kui liigas pole nelja meeskonda, kes saaksid omavahel võistelda, siis lähevad alles jäänud kohad meeskondadele mõnest teisest liigast, vastavalt üleüldisele UEFA Rahvusliigade edetabelile.
Trofee ja hümn
UEFA Rahvusliigade trofee avaldati Lausannes, Šveitsis koos loosiga. Trofee esindab 55 UEFA Rahvuslikku assotsiatsiooni ja on tehtud puhtast hõbest. Trofee kaalub 7.5 kg ja on 71 cm kõrge; esimest korda tõstetakse see üles võitjate poole 2019. aasta juunis.
UEFA Rahvusliigade hümn salvestati Hollandi Raadio Filharmoonilise Orkestri ja Kooriga, ning see on ladina keeles. Hümn on segu klassikalisest ja elektroonilisest muusikast, ning seda mängitakse siis, kui mängijad sisenevad jalgpalliväljakule, televisiooni sissejuhatuses ja samuti tseremoniaalsetel hetkedel. Hümni heliloojad on Giorgio Tuinfort ja Franck van der Heijden.